Мени
Кошничка 0

Shimono вертикална правосмукалка - HEPA филтер, исклучителнa вшмукувачка моќ (Pro-Cyclone), бесплатна достава

 • ден 9,814
 • Заштеда ден 6,551

X

Shimono вертикална правосмукалка - HEPA филтер, исклучителнa вшмукувачка моќ (Pro-Cyclone), бесплатна достава

Ако сакате производот да гo нарачате преку телефон, Ве молиме внесете ги вашите информации и нашиот операторот ќе ви се јави во рок од 24 часа. Повикот е бесплатен. Плаќањето може да се направи кога производoт ќе биде доставeн на вашaтa домашна адреса.
Бесплатна достава за цела Македонија

Испрати

Избравте oпција нарачаj преку тeлефон
Вашите податоци за контакт (име и број) се успешно сoчувани.
Нашиот операторот ќе ви се јави во рок од 24 часа. Оперативниот центар на Мегапопуст се наоѓа во Хрватска и ќе добиете повик од хрватски број.
Повикот е бесплатен.
Плаќањето може да се направи кога производoт ќе биде доставeн на вашaтa домашна адреса.
Бесплатна достава за цела Македонија

Внесете ги вашите информации за достава
Испрати
Вашите податоци за контакт се успешно сoчувани.

Внесете ја вашaтa e-mail адреса ако ја имате, за да можеме да ве контактираме во случај на промени.

Испрати

Ви благодариме за вашата нарачка!


  67% попуст на Shimono вертикална правосмукалка - HEPA филтер, собирање на прав во сад, мала, лесна, исклучително вшмукувачка моќ 15000P (циклонска технологија) (погледнете видео), испорака бесплатна - платете 3263 ден. наместо 9814 ден.

  Погледнете видео за производот:

  ВИДЕО 1ВИДЕО 2

  Производите ги продава и доставува : Megapopust.mk
  Бесплатна достава во рок од 14 до 21 ден за целата територија на Македонија
  Доставата е достапна само за Македонија

    

  Исклучителнa вшмукувачка моќ
  Pro-Cyclone технологија обезбедува одлична моќ на усисување со ниска потрошувачка на енергија. Силниот мотор во работењето со Pro-Cyclone технологијата резултира вшмукувачка сила до 15000P на површината која се вшмукува, што Shimono ја прави најмоќната преносна правосмукалка во светот.

  Исклучителната вшмукувачка моќ, можете да ја видите во видеото кое Shimono покренува дури и лубеница, погледнете ОВДЕ  

  Исклучителната моќ демонстрирана во видеото во кое Shimono покренува вода со висина од еден метар, погледнете 
  ОВДЕ  Иновативна технологија
  Pro-Cyclone технологија претставува нова генерација со систем на струење на воздухот и обезбедува максимална ефикасност во процесот на усисување. Pro-Cyclone системот усисува прашина со голема брзина и ротира 360 степени околу Stainless Steel филтер. Целата прашина се собира во садот за прашина, далеку од филтерот за да се овозможи доследна усисувачка моќ. Дури и кога садот за прашина е полн, моќта за вшмукување не е намалена.  Трендовски дизајн
  Shimono правосмукалката е исто така мала и практична со ергономски дизајнирана и мазна рачка. Поради малата тежина од само 1,1 кг, лесно е пренослива и постигнува максимална ефикасност на сите површини кои ги усисувате: теписи, мебел, завеси, тавани .. Садот за прашина е направен од високо издржливи поликарбонатни влакна кои ја прават отпорна на удари, паѓање и поднесува оптеретување од дури 80 кг, нема да биде оштетена дури и ако се застане на неа.  Тивок начин на работа
  Мотор со висок квалитет ја намалува бучавата во процесот на чистење  Eco-friendly
  L Shape Pro-Cyclone System  ја одделува прашината од филтерот низ 3-фази на филтрација. Ефикасниот филтер го спречува враќањето на сите честички, прашина и алергени назад преку издувниот отвор во вашата просторија.  Едноставно чистење и одржување
  Чистење со правосмукалка повеќе нема да биде проблем. Садот за прашина и филтерот лесно се расклопуваат од базата. Чистењето е едноставно, бидејќи прашина не поминува низ филтерот, туку во садот за отпад. Едноставно го празните садот од отпадокот и го плакнете резервоарот и филтерот со обична вода.  Дополнителна опрема
  Во сетот со правосмукалката доаѓат 2 продолжителни цевки, широка четка за под, продолжеток за душек, мала и големачетка, како и продолжеток за тесни премини. Комбинацијата на различни дополнителни продолжетоци, Shimonoправосмукалката ќе ги задоволи сите потреби за чистење на различни површини, од под, скали, кревет до таван.

  • Воведена е нова можност за нарачување преку ТЕЛЕФОН, за нарачка кликнете на полето “ Нарачајте преку телефон “
  • Опција на плаќање : при достава
  • Ако производот сте го нарачале со можноста плаќање при достава, производот ќе биде доставен на Вашата адреса во рок од 14 до 21 ден и плаќањето ќе го извршите по преземање на прозиводот
  • Производот можете да го добиете исклучиво преку достава на домашна адреса
   • Понудата вклучува:
   • 1 x Shimono правосмукалка со исклучителна моќ со 7 продолжетоци
   • Видео за производот: ВИДЕО 1ВИДЕО 2
   • Модел: SVC1015 Pro-Cyclone
   • Вшмукувачка моќ: 15000Pa
   • AC220 - 240V 50Hz
   • Stainless Steel Filter (нерѓосувачки челик)
   • L Shape Pro-Cyclone System - usisava prašinu visokom brzinom i rotira ju 360 stupnjeva oko.
   • Ја всмукува прашината со голема брзина и ротира 360 степени околу Stainless Steel филтер
   • Ја оделува прашината од филтерот низ 3 степени на филтрација и не дозволува прашината да излезе од правосмукалката назад во просторијата
   • Нанотехнологијата ефикасно ги отстранува прашината и мирисите
   • Материјал: ABS+PC
   • Издржлив и цврст сад за прав направен од поликарбонатни влакна, поднесува товар од 80 кг
   • Резервоар на сад за прашина 0,4l
   • Дополнителна опрема: 2 продолжителни цевки и 5 продолжетоци за различни намени (широка четка за под, продолжеток за душек, мала и голема четка и продолжеток за тесни премини)
   • Должина на кабел 5 м
   • Практичен дизајн кој овозможува лесно и едноставно чистење, одржување и складирање
   • Не е потребно користење вреќа за прав
   • Целата прашина се собира во садот за отпад
   • Чистење: едноставно испразнете го садот за прашина и исплакнете го резервоарот и филтерот со обична вода
   • Наменета за суво усисување
   • Правосмукалка за домашна употреба
   • Димензии на пакување: 45x16x15 cm
   • Тежина: 1,1 kg
   • Pro-Cyclone технологија е заштитена [file-2]međunarodnim patentom[/file]
   • Сертификати: CE, CB, RoHS, SASO
   • Упатства за употреба, погледнете [file-1]OVDJE[/file]
   • Гаранција на производот 1 година

    За сите дополнителни прашања Ви стоиме на располагање : info@megapopust.mk и на телфонскиот број 00385/ 21 471-044 (оперативен центар во Хрватска).

     


    Исто така препорачуваме